Od zamierzchłych czasów, ludzkość używała kamienia do wytwarzania płytek, płyt, kostki brukowej, podłóg i ścian. Najczęściej stosowano: marmur, granit lub alabaster. I tak pozostało do dziś, ale w związku z dużymi kosztami wydobycia i ze względów ekologicznych, drobne elementy betonowe z różnymi strukturami powierzchni mogą być stosowane w ich zastępstwie. Wykorzystując takie techniki jak młotkowanie, śrutowanie, piaskowanie i płukanie można uzyskać powierzchnię o wysokich walorach estetycznych.
Zwykle dla uzyskania dekoracyjnej, wierzchniej warstwy stosuje się kruszywa marmurowe, bazaltowe i kwarcowe o średnicy do 40 mm. Poprzez zmieszanie tych materiałów z AALBORG WHITE cement otrzymuje się produkt, którego trwałość można porównać z naturalnym kamieniem.
Aalborg Portland Polska współpracuje z firmą TARAS (Marian Rozpendkowski) – producentem drobnych elementów betonowych – przy produkcji wielu elementów, niektóre z nich prezentujemy na tej stronie.
Płukanie to proces, w którym płytki poddawane są działaniu wody pod wysokim ciśnieniem, mający na celu wypłukanie cementu i odsłonięcie kruszywa.
„Płukanie jest jednym ze sposobów wykańczania powierzchni i staje się coraz bardziej popularne w Polsce” – powiedział pan Marian Rozpendkowski.
„AALBORG WHITE cement pozwala na wytwarzanie szerokiej gamy elementów z zastosowaniem różnokolorowych kruszyw, a stabilność parametrów cementu gwarantuje zawsze uzyskanie trwałego produktu” – wyjaśnia Marian Rozpendkowski.
W związku ze wzrostem gospodarczym w Polsce, inwestorzy państwowi i prywatni będą bardziej zainteresowani walorami estetycznymi swojego otoczenia. Jest to jedna z dróg, aby zachęcić turystów do odwiedzenia naszego kraju. Jest to szczególnie istotne w typowych rejonach turystycznych. Mamy nadzieję, że produkty bazujące na AALBORG WHITE cement mają przed sobą dużą przyszłość w Polsce, ponieważ przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności naszego kraju.
Prezentujemy Państwo przykładowe inwestycje z zastosowaniem płyt polerowanych i płukanych: