Publikacje

AALBORG EXTREME LIGHT 120, oficjalnie wprowadzony w listopadzie 2018

Grudzień 2018

Od listopada 2018 na światowym rynku zostaje wprowadzona nowa generacja wstępnie zmieszanego betonu Ultra High-Performance (UHPC) AALBORG EXTREMETMLIGHT120 na bazie AALBORG WHITE®. Produkt jest wdrażany w Europie i trafi do Stanów Zjednoczonych i Chin w styczniu 2019 r. AALBORG EXTREMETMLIGHT120 to pierwszy skomercjalizowany produkt w ramach AALBORG INWHITE SOLUTIONTM, który służy jako innowacyjny silnik dla produktów na bazie białego cementu o wysokiej wartości dodanej i zaawansowanych technologicznie. Zespół ds. Innowacji, kierowany przez Grupę ds. Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Handlowego, współpracujący z laboratorium badawczo-rozwojowym w Alborgu, dążył do przełamania granic tradycyjnej technologii w zastosowaniu białego cementu, z naciskiem na innowacje i ochronę środowiska, aby wspierać rozwój zrównoważonych produktów przemysłowych.

Więcej dowiesz się klikając na poniższy link:

Informacja prasowa

WHITE UNLIMITED
No. 2 2007

W tym wydaniu biuletynu polecamy Państwu artykuły na temat wykorzystania AALBORG WHITE cement w architekturze budynków sakralnych: Świątynia Baha w USA w stanie Illinois, Katedra w Los Angeles, czy też Kościół w Kopenhadze zaprojektowany przez światowej sławy architekta Jorna Utzona.
Zwracamy, również uwagę na możliwości zastosowania AALBORG WHITE cement w różnego typu projektach artystycznych, takich jak: rzeźby, których kilka przykładów prezentujemy w biuletynie.

Życzymy przyjemnej lektury…


 WHITE UNLIMITED
No. 1 2007
Zachęcamy do przeczytania nowego numeru naszego biuletynu, który od tej pory będzie nosił nazwę WHITE UNLIMITED.
Szczególnie polecamy artykuł na temat wykorzystania AALBORG WHITE cement w konstrukcjach mostowych, czy też przy budowie młodzieżowych parków zabaw. Dodatkowo chcemy zwrócić Państwa uwagę na unikalną fontannę w Krakowie zbudowaną w technologii GRC z użyciem AALBORG WHITE cement. Życzymy przyjemnej lektury…


THE WHITE SITE
Wrzesień 2006

W tym wydaniu biuletynu polecamy artykuł na temat budowy nowej wieży kontrolnej w porcie Aberdeen, Szkocja z użyciem AALBORG WHITE cement do produkcji paneli elewacyjnych. Zamieszczamy również krótka informację na temat wizyty w Danii Członków Stowarzyszenia Producentów Betonu oraz notatkę z Targów „Autostrada” w Kielcach, gdzie Prefabet Kluczbork po raz pierwszy pokazał bariery Delta Bloc, w tym również barierę wykonaną z AALBORG WHITE cement.

Życzymy przyjemnej lektury…


THE WHITE SITE
Lipiec 2006

W tym wydaniu biuletynu polecamy artykuł na temat unikalnego projektu muzeum w hiszpańskiej Walencji. Budynek ten został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Santiago Calatravę, który zasłynął z wielu projektów wykorzystujących beton architektoniczny jako główny materiał.
Na uwagę zasługuje, również projekt podziemnego parkingu w mieście Helsingborg w Szwecji, gdzie zastosowano biały i kolorowy beton na białym cemencie.
Na ostatniej stronie biuletynu prezentujemy najnowsze informacje na temat firmy w Polsce.
Życzmy przyjemnej lektury…


THE WHITE SITE
Luty 2006

W tym wydaniu biuletynu publikujemy szereg ciekawych artykułów na temat zastosowania AALBORG WHITE cement, m.in.: w produkcji „betonu graficznego” czy też betonu natryskiwanego.
Zamieszczamy również relację z warsztatów dla studentów zorganizowanych w Danii we współpracy z Centrum Edukacji Betonowej.
Polecamy też artykuł poświęcony prezentacji zorganizowanej w Warszawie dla Stowarzyszenia Producentów Betonów. W czasie pokazu zaprezentowano możliwości zastosowania AALBORG WHITE cement w produkcji elementów prefabrykowanych oraz infrastrukturze. Mamy nadzieję, ze prezentacja ta będzie początkiem owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem, której celem jest promocja zastosowań AALBORG WHITE cement w produkcji różnorodnych elementów betonowych. Życzymy przyjemnej lektury…


THE WHITE SITE
Grudzień 2005

W tym wydaniu newslettera polecamy Państwa uwadze przykłady zastosowań AALBORG WHITE cement przy produkcji różnych elementów architektonicznych. Elementy te zostały użyte przy budowie teatru Halogaland w miejscowości Tromoso w Norwegii, czy też stacji kolei TGV w Lyonie, Francja.
Prezentowane jest również zastosowanie AALBORG WHITEcement przy produkcji elementów architektury miejskiej dla Politechniki Koszalińskiej, co świadczy o tym, że też w Polsce, walory estetyczne wyrobów biorą powoli górę nad szarzyzną polskich miast.
Życzymy przyjemnej lektury …


THE WHITE SITE
Wrzesień 2005

W tym wydaniu newslettera zwracamy uwagę na artykuł prezentujący zastosowanie AALBORG WHITE cement przy budowie elementów towarzyszących naziemnej linii
Metra w Kopenhadze i przystankom autobusowych w Aalborgu.
Chcielibyśmy podkreślić również uczestnictwo naszego Ośrodka Badań Rozwojowych w 3-letnim programie zatytułowanym: „Widoczna powierzchnia betonu – poprawienie i odnowa parametrów estetycznych betonu”. W programie tym uczestniczą także architekci, wykonawcy, producenci elementów prefabrykowanych, itp. Głównym celem programu jest poprawa opinii o produktach betonowych poprzez zaspokajanie oczekiwań właścicieli i użytkowników, co do wyglądu elewacji. Życzymy Państwu przyjemnej lektury …


THE WHITE SITE
Czerwiec 2005

W tym wydaniu newslettera zwracamy uwagę na artykuł prezentujący zastosowanie AALBORG WHITE cement przy budowie gmachu Szkoły Wyższej w Naerum na przedmieściach Kopenhagi. Szczególną uwagę zwraca powierzchnia paneli betonowych o strukturze drewna.
Chcielibyśmy podkreślić także dokonania naszego Ośrodka Badań Rozwojowych w zakresie produkcji betonu samozagęszczalnego produkowanego na bazie AALBORG WHITE cement. Beton samozagęszczalny wykorzystano do produkcji barier drogowych.
Życzymy przyjemnej lektury …


THE WHITE SITE
Marzec 2005

W tym wydaniu newslettera zwracamy uwagę na artykuł prezentujący zastosowanie AALBORG WHITE cement przy budowie gmachu Opery Narodowej w Kopenhadze. Prezentujemy również centrum handlowe „Arkadia” w Warszawie, gdzie elewacja została wykonana z elementów (pustaki i cegły) bazujących na AALBORG WHITE cement.

Życzymy przyjemnej lektury …


THE WHITE SITE
December 2004

W tym wydaniu newslettera zwracamy uwagę na informację potwierdzającą przejęcie naszej firmy przez włoski koncern Cementir.
Chcielibyśmy, również zwrócić uwagę na projekt nowego ronda w Danii, wykonanego praktycznie w całości z elementów bazujących na AALBORG WHITE cement, informację z rynku polskiego na temat możliwości produkcyjnych firmy Taras, jak również doskonały przykład wykorzystania AALBORG WHITE cement w prefabrykacji przy renowacji kościoła w Szwecji.Życzymy przyjemnej lektury …


[/fullsize]