PRODUKT

Realizacje w Polsce

 

90_fontanna

Betonowa fontanna w Krakowie

Historia tego projektu rozpoczęła się 50 lat temu. Rzeźba została zaprojektowana przez awangardową rzeźbiarkę – Marię Jaremę w 1949 roku, dla uczczenia setnej rocznicy śmierci naszego sławnego kompozytora – Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej


 

90_arkadia

Arkadia

ARKADIA, Warszawa – jedno z największych centrów handlowych w Polsce – zastosowano bloczki i cegły wykonane na bazie AALBORG WHITE cement.

Czytaj więcej


 

90_politechnika_koszlain_2

Politechnika w Koszalinie – zagospodarowanie terenów przyległych

Firma „FORMAT”, Koszalin rozpoczęła swoją działalność w 1991 jako jeden z pierwszych producentów drobnych elementów drogowych w tym regionie. Szybko okazało się, że jest dość duże zapotrzebowanie na ich produkty, dlatego też zdecydowali o rozszerzeniu asortymentu o inne produkty betonowe.

Czytaj więcej


 

90_kawiarnia

Upiększamy polskie miasta

Od zamierzchłych czasów, ludzkość używała kamienia do wytwarzania płytek, płyt, kostki brukowej, podłóg i ścian. Najczęściej stosowano: marmur, granit lub alabaster. I tak pozostało do dziś, ale w związku z dużymi kosztami wydobycia i ze względów ekologicznych, drobne elementy betonowe z różnymi strukturami powierzchni mogą być stosowane w ich zastępstwie. Wykorzystując takie techniki jak młotkowanie, śrutowanie, piaskowanie i płukanie można uzyskać powierzchnię o wysokich walorach estetycznych.

Czytaj więcej