PRODUKT

Grupa Cementir wprowadza na rynek europejski produkt AALBORG INBIND™ – spoiwo do wysokowartościowych zapraw i betonu

Elastyczne i niezawodne spoiwo umożliwia lokalnym producentom elementów prefabrykowanych tworzenie spersonalizowanych mieszanek betonu wysokowartościowego (UHPC), które optymalizują koszty dzięki wykorzystaniu dostępnych lokalnie materiałów.

Grupa Cementir wprowadza dziś na rynek nowe spoiwo do wysokowartościowych zapraw i betonu w Europie – AALBORG INBIND™. To zrównoważony i wstępnie wymieszany biały produkt cementowy oparty na opatentowanej technologii FUTURECEM® , w ramach rozwiązania InWhite®.

– Jesteśmy dumni z tego, że możemy przyspieszyć wykorzystanie technologii betonu wysokowartościowego (UHPC) poprzez wprowadzenie na rynek nowego spoiwa INBIND™, które stanowi cenne uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty. Zwiększenie skali technologii UHPC zależy głównie od stabilnego zaopatrzenia w uzupełniające materiały cementujące. Ponadto specyficzne potrzeby lokalnych projektów skłoniły producentów elementów prefabrykowanych do poszukiwania własnych mieszanek UHPC przy użyciu lokalnych kruszyw i domieszek chemicznych. Opracowanie mieszanki UHPC jest w istocie procesem złożonym, czasochłonnym i kosztownym, a także wymaga dużych ilości uzupełniających materiałów cementujących, które są często dostarczane w niewielkich ilościach. INBIND™ ma za zadanie spełniać potrzeby rynku, zapewniając elastyczne i przyjazne dla użytkownika spoiwo, które zoptymalizuje koszty poprzez wykorzystanie materiałów dostępnych lokalnie – powiedział Michele DiMarino, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju handlowego Grupy.

INBIND™ umożliwia producentom elementów prefabrykowanych zrównoważone dostarczanie produktów wysokiej jakości dzięki opatentowanej technologii FUTURECEM®, która wykorzystuje główne składniki wapienia i gliny wapiennej, bez ograniczania dostępności i jakości produktów ubocznych z innych branż, tj. głównie żużlu i popiołów lotnych.

INBIND™ to niezawodne spoiwo do mieszanek UHPC dzięki przewidywalnej wydajności i w pełni udokumentowanym właściwościom. Produkt skutecznie wspiera producentów elementów prefabrykowanych, umożliwiając im łatwe sformułowanie żądanej mieszanki UHPC i szybkie wykorzystanie możliwości projektowych, optymalizując przy tym koszty.

W ramach faz szybkiego prototypowania i wstępnego wprowadzania na rynek system INBINDTM został przetestowany przez wybranych klientów. Przy wsparciu naszego zespołu technicznego we współprojektowaniu mieszanek osiągnięto wytrzymałość na ściskanie 165 MPa. Kluczowymi etapami współprojektowania była optymalizacja pakowania kruszywa, ustalenie stosunku wody do spoiwa na poziomie 0,25 oraz dostosowanie dawki superplastyfikatora w celu uzyskania materiału samopoziomującego

Pobierz broszurę/kartę informacji o produkcie i obejrzyj film instruktażowy, aby dowiedzieć się więcej o produkcie AALBORG INBIND™ – spoiwie opartym na opatentowanej technologii FUTURECEM®, którą opracowano w oparciu o glinę wapienną: https://www.aalborgwhite.com/AALBORG-white-world/innovation/AALBORG-inbindr

– Jesteśmy również podekscytowani kolejną fazą innowacji, ponieważ nasz produkt – wierzchnia warstwa betonu UHPC do budowy mostów – AALBORG RECOVER™ jest w fazie próbnej i do końca 2022 roku będzie dostępny dla zastosowań infrastrukturalnych – dodał Michele Di Marino, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju handlowego Grupy.

AALBORG INWHITE SOLUTION®

Grupa Cementir ustanowiła globalny silnik innowacji dla białego cementu InWhite®, którego celem jest stworzenie priorytetowego i użytecznego asortymentu globalnych inicjatyw o wysokiej wartości dodanej dla klienta, wprowadzenie nowych rozwiązań do dobrze znanych zastosowań lub zupełnie nowych zastosowań dla produktów na bazie białego cementu, dostosowanych do megatrendów wykrytych w społeczeństwie, takich jak personalizacja, gospodarka o obiegu zamkniętym i rozwiązania o wysokiej wydajności energetycznej.
Platforma InWhite® wykorzystuje globalną wiedzę grupy na temat zarówno sprawdzonych, jak i powstających zastosowań białego cementu, oraz wiedzę techniczną swojego cieszącego się międzynarodowym uznaniem centrum badawczo-rozwojowego zlokalizowanego w duńskim mieście Aalborg.
AALBORG INWHITE SOLUTION® stała się marką parasolową skomercjalizowanych produktów o wysokiej wartości dodanej i o wysokiej wydajności, zidentyfikowanych i opracowanych w ramach inicjatyw INWHITE®, które firma Cementir Holding będzie oferować branży budowlanej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aalborgwhite.com lub na profilach AALBORG WHITE ® na LinkedIn, Instagramie i YouTube.
Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Zapytania techniczne: [email protected]
Kontakt dla mediów: [email protected]
Dokument opracowany przez Dział Grupy ds. Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Handlowego